Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to aktualnie powszechny problem. Sporo dzieci ma kłopoty związane z należytym rozwojem. Czynników warunkujących może być mnóstwo. Specjaliści nie potrafią wskazać tych najważniejszych. Jedno jest ewidentne: takie dzieci potrzebują terapii. Duże wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – zalety
Rodzice, gdy słyszą o trudnościach rozwojowych malucha są zdruzgotani. Oczywiście, że jest to duży kłopot. Gdy minie pierwszy szok rodzice zapoczątkowują poszukiwania właściwej terapii. Wysiłek rodziców jest nieoceniony i wprost proporcjonalnie przekłada się na szczęście dziecka. Rozglądając się opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość nowa terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym opracowała zasady terapii która pomaga dzieci zaburzone. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców z zadowoleniem ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to się dzieje spontanicznie w przypadku dziecka niezaburzonego. Zasadnicze znaczenie ma umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od początku uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – nawet 2-letnie dzieci są w stanie nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci szybciej pojmują otaczający je świat, jeżeli potrafią czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest dla niektórych trudny, z uwagi na to, że dziecko nie chce współpracować.
Kolejna część to wykorzystywanie różnorakich pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku takie umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logikę, rozpoznawanie emocji oraz wiele innych. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, zabawki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Należy ją precyzyjnie, po to aby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

tabletki na odchudzanie

Posted on May - 20 - 2019

0 Comment

Uwielbiamy patrzeć na piękno

Posted on Jul - 17 - 2018

Comments Off

W świecei mody

Posted on Jul - 17 - 2018

Comments Off

Włosy

Posted on Jul - 17 - 2018

Comments Off

Zakupy

Posted on Jul - 17 - 2018

Comments Off